Porozmawiajmy o podatkach

Strona główna / Porozmawiajmy o podatkach

Kategorie

Wszystkie

Porozmawiajmy o podatkach

05.10.2022

Aneta Sagan

Advicero Nexia – Co cechuje urlop bezpłatny?

👤Aneta Sagan Payroll Supervisor w #AdviceroNexia przedstawia niezbędne🔍 informacje na temat urlopu bezpłatnego. W sytuacji, gdy pracownik👥 wykorzysta cały limit urlopu wypoczynkowego🏖, może skorzystać z urlopu bezpłatnego💸. Jak sama nazwa wskazuje za urlop ten pracownik nie otrzymuje wynagrodzenia💰. Urlop bezpłatny udzielany jest na wniosek📑 pracownika i powoduje zawieszenie trwającego stosunku pracy, ale nie jego całkowite rozwiązanie.

28.09.2022

Aneta Sagan

Advicero Nexia – Jakie są zasady udzielania urlopu na żądanie?

👤Aneta Sagan Payroll Supervisor w #AdviceroNexia przedstawia zasady🔍 udzielania urlopu na żądanie. Zgodnie z Kodeksem Pracy urlop na żądanie jest urlopem wypoczynkowym🏖, więc zawiera się w puli urlopów przysługujących pracownikowi na dany rok. Nie jest to oddzielny ani dodatkowy urlop. Pracownik ma prawo do wykorzystania urlopu na żądanie maksymalnie 4 razy w każdym roku kalendarzowym.

20.09.2022

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – IP BOX – złudna ochrona interpretacji

Ulga IP Box jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla podatników👥 wprowadzających nowe, innowacyjne technologie💻 i pozwala na opodatkowanie się stawką zaledwie 5%💸. Dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem, ale jako że jest trudna do zastosowania wobec niejasnych przepisów💡, warto ją zabezpieczyć interpretacją indywidualną📑 fiskusa. 👤Mirosław Siwiński – Partner w #AdviceroNexia pokazuje jak poprawnie🔍 z niej skorzystać.

13.09.2022

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – SLIM VAT 3 – planowane zmiany

Serdecznie zapraszamy 27 września br.📅 na kolejny webinar podczas, którego nasi eksperci przedstawią najważniejsze planowane zmiany🔍 w zakresie SLIM VAT 3. Nasi eksperci przedstawią poniższe tematy: 🔹Kurs walut dla VAT 🔹Sankcje 🔹Zwolnienia podmiotowe i przedmiotowe 🔹WDT i transakcje łańcuchowe 🔹Szyk rozstawny przy WNT i imporcie usług (problemy praktyczne po SLIM VAT 2) 🔹Proporcje i korekty odliczenia 🔹Zwrot VAT dla tzw. podatników bezgotówkowych 🔹Dokumentowanie sprzedaży 🔹Split payment i płatności 🔹WIS

05.09.2022

Aneta Sagan

Advicero Nexia – Wymiar urlopu wypoczynkowego w przypadku zmiany pracy w trakcie roku

Aneta Sagan Payroll Supervisor w #AdviceroNexia przedstawia zasady naliczania wymiaru urlopu wypoczynkowego pracownikowi . Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem podsumowującym najważniejsze kwestie dotyczące urlopu wypoczynkowego: https://lnkd.in/de8m-XUd Wszystkie wypowiedzi naszych ekspertów są również dostępne na naszym kanale YouTube – Porozmawiajmy o podatkach.

29.08.2022

Aneta Sagan

Advicero Nexia – Jakie są zasady udzielania urlopu wypoczynkowego?

👤Aneta Sagan Payroll Supervisor w #AdviceroNexia przedstawia najważniejsze zasady🔍 udzielania urlopu wypoczynkowego pracownikowi🏖.

24.08.2022

Aneta Sagan

Advicero Nexia – Od czego jest uzależniony wymiar urlopu wypoczynkowego?

Do stażu pracy💼, od którego uzależniony jest wymiar urlopu wypoczynkowego zaliczane jest nie tylko zatrudnienie u poprzednich pracodawców, ale także ukończone szkoły🎓. 👤Aneta Sagan Payroll Supervisor w #AdviceroNexia przedstawia najważniejsze kwestie🔍związane z wymiarem urlopu wypoczynkowego🏖 Wszystkie wypowiedzi naszych ekspertów są również dostępne na naszym kanale YouTube – Porozmawiajmy o podatkach📲.

12.08.2022

Mirosław Siwiński

Business activity of Ukrainian citizens in Poland – legal and tax aspects

We have the pleasure to invite you to the webinar: Business activity💼 of Ukrainian citizens💙💛 in Poland – legal and tax aspects organized with Nexia DK on 30th August 2022📅.

Our experts will discuss the following topics: 🔹Analysis of residency status – conditions 🔹Limited and unlimited tax liability and tax issues 🔹Taxation of private entrepreneurs (types of taxation, tax rates, IP Box) 🔹Forms of economic activity in Poland 🔹Residence titles and rules for renewal of residence titles 🔹The possibility of doing business by foreigners 🔹What is needed to register in CEIDG

The webinar will be held in English. Participation is free.

12.07.2022

Aneta Sagan

Advicero Nexia – Komu i w jakim wymiarze przysługuje urlop wypoczynkowy?

Urlop wypoczynkowy🏝 przysługuje każdej osobie zatrudnionej w ramach umowy o pracę📑. Jest to przywilej, który jest dany pracownikowi w każdym roku kalendarzowym📅 i prawa, do którego nie może się zrzec. 👤Aneta Sagan Payroll Supervisor w #AdviceroNexia przedstawia najważniejsze kwestie🔍związane z urlopem wypoczynkowym🏖

30.06.2022

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – KKS – co warto wiedzieć po lub przed otrzymaniem zarzutów karnoskarbowych

Kontrola podatkowa lub inne procedury sprawdzania🔍 wykorzystania podatków lub innych opłat może się wiązać z odpowiedzialnością karnoskarbową💰. Nawet jednak nieprawidłowe rozliczenia podatku lub innej należności publicznoprawnej nie musi się wiązać z wyrokiem💡 skazującym. Niedawno pisaliśmy o tym na naszym blogu (więcej na ten temat tutaj🔗: https://www.advicero.eu/kks-co-warto-…, a 👤Mirosław Siwiński – Partner w #AdviceroNexia przedstawia podstawowe informacje o odpowiedzialności karnoskarbowej💼 w związku z rozliczeniem podatków.

23.06.2022

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Ulga na robotyzację

👉Ulga na robotyzację – co warto wiedzieć? Roboty przemysłowe używamy częściej niż nam się wydaje. 👤Mirosław Siwiński – Partner w #AdviceroNexia przedstawia warunki i pułapki🔍 nowej ulgi w podatku dochodowym od 2022 r. dla przedsiębiorców💼 Wszystkie wypowiedzi naszych ekspertów są również dostępne na naszym kanale YouTube – Porozmawiajmy o podatkach📲.

31.05.2022

Mirosław Siwiński

Polski Ład 2.0 – jakie opodatkowanie powinien wybrać przedsiębiorca?

Polski Ład 2.0📚 wprowadzi od 1 lipca br.📅 wiele zmian, szczególnie istotnych dla przedsiębiorców – osób fizycznych. Niedawno pisaliśmy o kolejnych planowanych zmianach🔍 w tym zakresie na naszym blogu (więcej na ten temat tutaj🔗: https://lnkd.in/eU35-fHF).

18.05.2022

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Polski Ład – e-faktury i czy musimy korzystać z KSeF

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną wypowiedzią, tym razem na temat Polskiego Ładu📚 oraz e-faktur. E-faktura📑 to nowe pojęcie (nie mylić z fakturą elektroniczną💻), którego prawie wszyscy podatnicy będą się musieli nauczyć od 2023 r.📅 Warto poznać już dziś zasady działania systemu e-faktur🔍 (KSeF) i dowiedzieć się co możemy zrobić w 2022 r. aby w miarę bezboleśnie stosować nowe przepisy. 👤Mirosław Siwiński – Partner w #AdviceroNexia przybliża najważniejsze kwestie💡 z tym związane.

27.04.2022

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Polski Ład a PPE – jak uzyskać lepszą stawką podatku?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną wypowiedzią, tym razem na temat Polskiego Ładu📚, a PPE. Wszystkie wypowiedzi naszych ekspertów są również dostępne na naszym kanale YouTube – Porozmawiajmy o podatkach📲. Polski ład wprowadził dużo zamieszania w stawkach PPE (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych). 👤Mirosław Siwiński – Partner w #AdviceroNexia wyjaśnia jak się zabezpieczyć w zakresie stosowania korzystniejszych stawek podatku💸 i czego nie warto robić💡 – czyli obalamy mity, jakie się pojawiły w sieci na ten temat.

15.04.2022

10 lecie Advicero Nexia

W tym roku jako Advicero Nexia obchodzimy 10-lecie🥳 prowadzenia działalności. Był to okres, kiedy odnieśliśmy wiele sukcesów🏆, ale też mierzyliśmy się z wieloma ciekawymi wyzwaniami. 10 lat temu zaczynaliśmy działalność w kilkuosobowym zespole, który zajmował się wyłącznie doradztwem podatkowym, a z biegiem czasu w Advicero Nexia zaczynały działać kolejne linie biznesowe📈 – usługi księgowe, rozliczanie płac, usługi doradcze. W 2013 r. dołączyliśmy do międzynarodowej sieci Nexia International🌎. Dziś jesteśmy kilkudziesięcioosobowym zespołem👥 świetnych specjalistów i ambitnych doradców dążących do ciągłego doskonalenia zawodowego.

29.03.2022

Advicero Nexia – Działalność gospodarcza obywateli Ukrainy w Polsce – aspekty prawne i podatkowe

Serdecznie zapraszamy na webinar podatkowy pt.: Działalność gospodarcza obywateli Ukrainy w Polsce – aspekty prawne i podatkowe Który odbędzie się w terminie: 06 kwietnia 2022 r. w godzinach 11:00 – 12:00

21.02.2022

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Advicero Nexia – Spółki nieruchomościowe, a raportowanie

👤Katarzyna Klimkiewicz-Deplano – Partner Zarządzająca #AdviceroNexia zwraca uwagę na istotne kwestie dotyczące spółek nieruchomościowych🏢 oraz obowiązujących je regulacji📑 i obowiązków informacyjnych💡

17.02.2022

Paulina Marcula-Kurek

Advicero Nexia – Spółki nieruchomościowe, a raportowanie

👉Czy zleceniobiorca może zostać uczestnikiem PPK?

👤Paulina Marcula-Kurek – Supervisor Employer Solutions w #AdviceroNexia przedstawia najważniejsze aspekty związane z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi💰. Jest to kolejne nagranie z cyklu na temat Prawa Pracy👥, gdzie odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

08.02.2022

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Polski Ład: Terminale płatnicze i ulga oraz zmiany w odliczeniu VAT

👉Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną wypowiedzią, tym razem na temat terminali płatniczych💳.

👤Mirosław Siwiński – Partner w #AdviceroNexia omawia obowiązki w zakresie używania terminali płatniczych💳 i związanej z nimi uldze💰 oraz zmianie w odliczeniu VAT💸..

24.01.2022

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Advicero Nexia – Polski Ład – Rozliczenia przedsiębiorców

👉Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią z cyklu na temat Polskiego Ładu📚, która jest również dostępna na naszym kanale YouTube – Porozmawiajmy o podatkach📲.

👤Katarzyna Klimkiewicz-Deplano – Partner Zarządzająca #AdviceroNexia omawia kolejną ze zmian wprowadzoną w Polskim Ładzie📚 dotyczącą m.in. rozliczeń osób prowadzących działalność gospodarczą💼 oraz zmian w rozliczeniach zleceniobiorców👥, czy stron umów o dzieło📑.

19.01.2022

Paulina Marcula Kurek

Advicero Nexia – Kiedy przysługują dni wolne na opiekę nad dzieckiem?

👉Kiedy przysługują dni wolne na opiekę nad dzieckiem zgodnie z art. 188 Kodeksu pracy?

👤Paulina Marcula-Kurek – Supervisor Employer Solutions w #AdviceroNexia przedstawia najważniejsze aspekty związane z dniami wolnymi przeznaczonymi na opiekę nad dzieckiem👶. Jest to kolejne nagranie z cyklu na temat Prawa Pracy👥, gdzie odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

12.01.2022

Paulina Marcula-Kurek

Advicero Nexia – Aneksowanie umowy o pracę ze wzrostem płacy minimalnej 2022

👉Czy konieczne jest aneksowanie umowy o pracę/umowy zlecenia w związku ze wzrostem płacy minimalnej od 2022 roku?

👤Paulina Marcula-Kurek – Supervisor Employer Solutions w #AdviceroNexia przedstawia działania jakie należy podjąć przy zmianie minimalnego wynagrodzenia💸 w zależności od posiadanej umowy📑 i określonych w niej zapisów. Jest to pierwsze nagranie z cyklu na temat Prawa Pracy👥, gdzie odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

15.12.2021

Katarzyna Klimkiewicz Deplano

Advicero Nexia – Polski Ład


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią z cyklu na temat Polskiego Ładu📚, która jest również dostępna na naszym kanale YouTube – Porozmawiajmy o podatkach📲. 👤Katarzyna Klimkiewicz-Deplano – Partner Zarządzająca #AdviceroNexia omawia kolejną ze zmian wprowadzoną w Polskim Ładzie📚 dotyczącą m.in. ustawy podatkowej o podatku dochodowym od osób fizycznych👥 oraz przedstawia jak się do tych zmian przygotować💡, a także jakie są największe zmiany🔍, których się warto spodziewać.

08.12.2021

Mirosław Siwiński

Polski Ład – Szybki zwrot VAT


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią z cyklu na temat Polskiego Ładu. 👤Mirosław Siwiński – Partner w #AdviceroNexia omawia kolejną ze zmian wprowadzoną w Polskim Ładzie📚 dotyczącą m.in. nowego rozwiązania w zakresie zaledwie 15-dniowego zwrotu VAT💡. Dotyczy ono jednak tylko pewnej, choć szerokiej grupy podatników🔍 co szczegółowo omawiamy w naszym kolejnym filmie.

03.11.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Polski Ład – Grupa VAT

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią z cyklu na temat Polskiego Ładu📚. 👤Mirosław Siwiński – Partner w Advicero Nexia krótko przedstawia nowy zbiorczy podatnik VAT🔍. Omawiamy warunki utworzenia, zalety i wady tego rozwiązania. Ponadto wskazujemy ryzyka podatkowe i zakres obowiązków związanych z funkcjonowaniem Grupy VAT.

18.10.2021

Mirosław Siwiński

Polski Ład a karuzela VAT

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią z cyklu na temat Polskiego Ładu📚. 👤Mirosław Siwiński – Partner w Advicero Nexia krótko omawia nowy instrument zabezpieczający interesy podatników nieświadomie będących częścią w karuzelach VAT🔍. Pokazujemy potencjalną możliwość wykazania należytej staranności, ewentualnie uzyskania odszkodowania

24.09.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Slim VAT 2 odliczanie VAT i wykonanie wyroku TS UE ws neutralności WNT

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią materiału przygotowanego przez 👤Mirosława Siwińskiego – Partnera w Advicero Nexia na temat SLIM VAT💡 Jest to pierwsza część cyklu opowiadające o pakiecie zmian SLIM VAT 2 – zmiany, które weszły już 7 września 2021 r., czyli kontrowersyjne wykonanie niekorzystnego dla Polski wyroku TS UE.

13.10.2021

Mirosław Siwiński

SLIM VAT 2 – samochody i nieruchomości

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią materiału przygotowanego przez 👤Mirosława Siwińskiego – Partnera w Advicero Nexia na temat SLIM VAT💡 Jest to kolejna część cyklu opowiadającego o pakiecie zmian SLIM VAT 2 – tym razem poruszamy temat zmian pod kątem samochodów oraz nieruchomości, a także przedstawiamy możliwe zabezpieczenia.

15.09.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – SLIM VAT cz. 3

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z trzecią częścią materiału przygotowanego przez 👤Mirosława Siwińskiego – Partnera w Advicero Nexia na temat SLIM VAT💡 Jest to trzecia część z cyklu SLIM VAT w której omawiamy objaśnienia ministerialne odnośnie faktur korygujących📑 in minus. Pojawią się tu klasyfikacje i definicje pojęć używanych w przepisach, jak choćby spełnienie warunków korekty🔍, w ujęciu tak sprzedawcy, jak i nabywcy. Szczególną uwagę zwrócimy na kontrowersje wynikające z wykładni fiskusa.

13.09.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – SLIM VAT 2 – już od 1 października 2021

Serdecznie zapraszamy na kolejny webinar już 21 września br.📅 pt.: SLIM VAT 2 – już od 1 października 2021💡 Nasi eksperci przedstawią poniższe tematy: 🔹Transakcje łańcuchowe 🔹Korekty i odliczenie 🔹Odliczenie podatku i wyrok TSUE 🔹Odliczenie podatku od pojazdów samochodowych 🔹Import 🔹Zwolnienie dostaw nieruchomości 🔹Mechanizm podzielonej płatności Webinar objęty jest patronatem Belgian Business Chamber (BBC) oraz Polish Portuguese Chamber of Commerce Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapisów pod adresem sdmytruk@advicero.eu📩

26.07.2021

Advicero Nexia

Advicero Nexia – Nexia Day 2021

W tym roku, nawiązując do inicjatywy podjętej przed rozpoczęciem pandemii😷 i kierując się jedną z ważniejszych dla nas wartości – proekologicznym🌳 stylem życia i pracy – spędziliśmy nasz Nexia Day pod hasłem utrzymania czystości warszawskich plaż🏖. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień wspólnie👥 i przyczynić się do utrzymania w czystości naszej planety🌎!

24.07.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – SLIM VAT cz. 2

Jest to druga część z cyklu SLIM VAT w której omawiamy objaśnienia ministerialne odnośnie faktur korygujących📑 in minus. Pojawią się tu klasyfikacje i definicje pojęć używanych w przepisach, jak choćby spełnienie warunków korekty🔍, w ujęciu tak sprzedawcy, jak i nabywcy. Szczególną uwagę zwrócimy na kontrowersje wynikające z wykładni fiskusa.

15.07.2021

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano, Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Komentarz CIT 2021

Eksperci Advicero Nexia – 👤Katarzyna Klimkiewicz-Deplano oraz 👤Mirosław Siwiński mieli okazję stworzyć kolejny rok z rzędu publikację „CIT 2021. Komentarz”📖. Publikacja ta zawiera nie tylko klasyczny, prawniczy komentarz do konkretnych przepisów📑, lecz także przykłady i wzory pokazujące, jak przedsiębiorcy💼 powinni rozliczać się podatkowo. Autorzy przedstawiają również aktualne stanowisko organów podatkowych🏛, omawiają orzecznictwo sądów krajowych i Trybunału Sprawiedliwości UE. To jedyny na rynku komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych🔍, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym💡 aspekcie ich stosowania.

16.06.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Komentarz CIT 2021

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią materiału przygotowanego przez 👤Mirosława Siwińskiego – Partnera w Advicero Nexia na temat SLIM VAT💡 W pierwszych dwóch częściach omawiamy objaśnienia ministerialne odnośnie faktur korygujących📑 in minus. Pojawią się tu klasyfikacje i definicje pojęć używanych w przepisach, jak choćby spełnienie warunków korekty🔍, w ujęciu tak sprzedawcy, jak i nabywcy. Szczególną uwagę zwrócimy na kontrowersje wynikające z wykładni fiskusa.