Porozmawiajmy o podatkach

Strona główna / Porozmawiajmy o podatkach

Kategorie

Wszystkie

Porozmawiajmy o podatkach

29.03.2022

Advicero Nexia – Działalność gospodarcza obywateli Ukrainy w Polsce – aspekty prawne i podatkowe

Serdecznie zapraszamy na webinar podatkowy pt.: Działalność gospodarcza obywateli Ukrainy w Polsce – aspekty prawne i podatkowe Który odbędzie się w terminie: 06 kwietnia 2022 r. w godzinach 11:00 – 12:00

21.02.2022

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Advicero Nexia – Spółki nieruchomościowe, a raportowanie

👤Katarzyna Klimkiewicz-Deplano – Partner Zarządzająca #AdviceroNexia zwraca uwagę na istotne kwestie dotyczące spółek nieruchomościowych🏢 oraz obowiązujących je regulacji📑 i obowiązków informacyjnych💡

17.02.2022

Paulina Marcula-Kurek

Advicero Nexia – Spółki nieruchomościowe, a raportowanie

👉Czy zleceniobiorca może zostać uczestnikiem PPK?

👤Paulina Marcula-Kurek – Supervisor Employer Solutions w #AdviceroNexia przedstawia najważniejsze aspekty związane z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi💰. Jest to kolejne nagranie z cyklu na temat Prawa Pracy👥, gdzie odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

08.02.2022

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Polski Ład: Terminale płatnicze i ulga oraz zmiany w odliczeniu VAT

👉Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną wypowiedzią, tym razem na temat terminali płatniczych💳.

👤Mirosław Siwiński – Partner w #AdviceroNexia omawia obowiązki w zakresie używania terminali płatniczych💳 i związanej z nimi uldze💰 oraz zmianie w odliczeniu VAT💸..

24.01.2022

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Advicero Nexia – Polski Ład – Rozliczenia przedsiębiorców

👉Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią z cyklu na temat Polskiego Ładu📚, która jest również dostępna na naszym kanale YouTube – Porozmawiajmy o podatkach📲.

👤Katarzyna Klimkiewicz-Deplano – Partner Zarządzająca #AdviceroNexia omawia kolejną ze zmian wprowadzoną w Polskim Ładzie📚 dotyczącą m.in. rozliczeń osób prowadzących działalność gospodarczą💼 oraz zmian w rozliczeniach zleceniobiorców👥, czy stron umów o dzieło📑.

19.01.2022

Paulina Marcula Kurek

Advicero Nexia – Kiedy przysługują dni wolne na opiekę nad dzieckiem?

👉Kiedy przysługują dni wolne na opiekę nad dzieckiem zgodnie z art. 188 Kodeksu pracy?

👤Paulina Marcula-Kurek – Supervisor Employer Solutions w #AdviceroNexia przedstawia najważniejsze aspekty związane z dniami wolnymi przeznaczonymi na opiekę nad dzieckiem👶. Jest to kolejne nagranie z cyklu na temat Prawa Pracy👥, gdzie odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

12.01.2022

Paulina Marcula-Kurek

Advicero Nexia – Aneksowanie umowy o pracę ze wzrostem płacy minimalnej 2022

👉Czy konieczne jest aneksowanie umowy o pracę/umowy zlecenia w związku ze wzrostem płacy minimalnej od 2022 roku?

👤Paulina Marcula-Kurek – Supervisor Employer Solutions w #AdviceroNexia przedstawia działania jakie należy podjąć przy zmianie minimalnego wynagrodzenia💸 w zależności od posiadanej umowy📑 i określonych w niej zapisów. Jest to pierwsze nagranie z cyklu na temat Prawa Pracy👥, gdzie odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

15.12.2021

Katarzyna Klimkiewicz Deplano

Advicero Nexia – Polski Ład


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią z cyklu na temat Polskiego Ładu📚, która jest również dostępna na naszym kanale YouTube – Porozmawiajmy o podatkach📲. 👤Katarzyna Klimkiewicz-Deplano – Partner Zarządzająca #AdviceroNexia omawia kolejną ze zmian wprowadzoną w Polskim Ładzie📚 dotyczącą m.in. ustawy podatkowej o podatku dochodowym od osób fizycznych👥 oraz przedstawia jak się do tych zmian przygotować💡, a także jakie są największe zmiany🔍, których się warto spodziewać.

08.12.2021

Mirosław Siwiński

Polski Ład – Szybki zwrot VAT


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią z cyklu na temat Polskiego Ładu. 👤Mirosław Siwiński – Partner w #AdviceroNexia omawia kolejną ze zmian wprowadzoną w Polskim Ładzie📚 dotyczącą m.in. nowego rozwiązania w zakresie zaledwie 15-dniowego zwrotu VAT💡. Dotyczy ono jednak tylko pewnej, choć szerokiej grupy podatników🔍 co szczegółowo omawiamy w naszym kolejnym filmie.

03.11.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Polski Ład – Grupa VAT

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią z cyklu na temat Polskiego Ładu📚. 👤Mirosław Siwiński – Partner w Advicero Nexia krótko przedstawia nowy zbiorczy podatnik VAT🔍. Omawiamy warunki utworzenia, zalety i wady tego rozwiązania. Ponadto wskazujemy ryzyka podatkowe i zakres obowiązków związanych z funkcjonowaniem Grupy VAT.

18.10.2021

Mirosław Siwiński

Polski Ład a karuzela VAT

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią z cyklu na temat Polskiego Ładu📚. 👤Mirosław Siwiński – Partner w Advicero Nexia krótko omawia nowy instrument zabezpieczający interesy podatników nieświadomie będących częścią w karuzelach VAT🔍. Pokazujemy potencjalną możliwość wykazania należytej staranności, ewentualnie uzyskania odszkodowania

24.09.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Slim VAT 2 odliczanie VAT i wykonanie wyroku TS UE ws neutralności WNT

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią materiału przygotowanego przez 👤Mirosława Siwińskiego – Partnera w Advicero Nexia na temat SLIM VAT💡 Jest to pierwsza część cyklu opowiadające o pakiecie zmian SLIM VAT 2 – zmiany, które weszły już 7 września 2021 r., czyli kontrowersyjne wykonanie niekorzystnego dla Polski wyroku TS UE.

13.10.2021

Mirosław Siwiński

SLIM VAT 2 – samochody i nieruchomości

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią materiału przygotowanego przez 👤Mirosława Siwińskiego – Partnera w Advicero Nexia na temat SLIM VAT💡 Jest to kolejna część cyklu opowiadającego o pakiecie zmian SLIM VAT 2 – tym razem poruszamy temat zmian pod kątem samochodów oraz nieruchomości, a także przedstawiamy możliwe zabezpieczenia.

15.09.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – SLIM VAT cz. 3

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z trzecią częścią materiału przygotowanego przez 👤Mirosława Siwińskiego – Partnera w Advicero Nexia na temat SLIM VAT💡 Jest to trzecia część z cyklu SLIM VAT w której omawiamy objaśnienia ministerialne odnośnie faktur korygujących📑 in minus. Pojawią się tu klasyfikacje i definicje pojęć używanych w przepisach, jak choćby spełnienie warunków korekty🔍, w ujęciu tak sprzedawcy, jak i nabywcy. Szczególną uwagę zwrócimy na kontrowersje wynikające z wykładni fiskusa.

13.09.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – SLIM VAT 2 – już od 1 października 2021

Serdecznie zapraszamy na kolejny webinar już 21 września br.📅 pt.: SLIM VAT 2 – już od 1 października 2021💡 Nasi eksperci przedstawią poniższe tematy: 🔹Transakcje łańcuchowe 🔹Korekty i odliczenie 🔹Odliczenie podatku i wyrok TSUE 🔹Odliczenie podatku od pojazdów samochodowych 🔹Import 🔹Zwolnienie dostaw nieruchomości 🔹Mechanizm podzielonej płatności Webinar objęty jest patronatem Belgian Business Chamber (BBC) oraz Polish Portuguese Chamber of Commerce Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapisów pod adresem sdmytruk@advicero.eu📩

26.07.2021

Advicero Nexia

Advicero Nexia – Nexia Day 2021

W tym roku, nawiązując do inicjatywy podjętej przed rozpoczęciem pandemii😷 i kierując się jedną z ważniejszych dla nas wartości – proekologicznym🌳 stylem życia i pracy – spędziliśmy nasz Nexia Day pod hasłem utrzymania czystości warszawskich plaż🏖. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień wspólnie👥 i przyczynić się do utrzymania w czystości naszej planety🌎!

24.07.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – SLIM VAT cz. 2

Jest to druga część z cyklu SLIM VAT w której omawiamy objaśnienia ministerialne odnośnie faktur korygujących📑 in minus. Pojawią się tu klasyfikacje i definicje pojęć używanych w przepisach, jak choćby spełnienie warunków korekty🔍, w ujęciu tak sprzedawcy, jak i nabywcy. Szczególną uwagę zwrócimy na kontrowersje wynikające z wykładni fiskusa.

15.07.2021

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano, Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Komentarz CIT 2021

Eksperci Advicero Nexia – 👤Katarzyna Klimkiewicz-Deplano oraz 👤Mirosław Siwiński mieli okazję stworzyć kolejny rok z rzędu publikację „CIT 2021. Komentarz”📖. Publikacja ta zawiera nie tylko klasyczny, prawniczy komentarz do konkretnych przepisów📑, lecz także przykłady i wzory pokazujące, jak przedsiębiorcy💼 powinni rozliczać się podatkowo. Autorzy przedstawiają również aktualne stanowisko organów podatkowych🏛, omawiają orzecznictwo sądów krajowych i Trybunału Sprawiedliwości UE. To jedyny na rynku komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych🔍, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym💡 aspekcie ich stosowania.

16.06.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Komentarz CIT 2021

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią materiału przygotowanego przez 👤Mirosława Siwińskiego – Partnera w Advicero Nexia na temat SLIM VAT💡 W pierwszych dwóch częściach omawiamy objaśnienia ministerialne odnośnie faktur korygujących📑 in minus. Pojawią się tu klasyfikacje i definicje pojęć używanych w przepisach, jak choćby spełnienie warunków korekty🔍, w ujęciu tak sprzedawcy, jak i nabywcy. Szczególną uwagę zwrócimy na kontrowersje wynikające z wykładni fiskusa.