Porozmawiajmy o podatkach

Strona główna / Porozmawiajmy o podatkach

Kategorie

Wszystkie

Porozmawiajmy o podatkach

26.07.2021

Advicero Nexia

Advicero Nexia – Nexia Day 2021

W tym roku, nawiązując do inicjatywy podjętej przed rozpoczęciem pandemii😷 i kierując się jedną z ważniejszych dla nas wartości – proekologicznym🌳 stylem życia i pracy – spędziliśmy nasz Nexia Day pod hasłem utrzymania czystości warszawskich plaż🏖. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień wspólnie👥 i przyczynić się do utrzymania w czystości naszej planety🌎!

24.07.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – SLIM VAT cz. 2

Jest to druga część z cyklu SLIM VAT w której omawiamy objaśnienia ministerialne odnośnie faktur korygujących📑 in minus. Pojawią się tu klasyfikacje i definicje pojęć używanych w przepisach, jak choćby spełnienie warunków korekty🔍, w ujęciu tak sprzedawcy, jak i nabywcy. Szczególną uwagę zwrócimy na kontrowersje wynikające z wykładni fiskusa.

15.07.2021

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano, Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Komentarz CIT 2021

Eksperci Advicero Nexia – 👤Katarzyna Klimkiewicz-Deplano oraz 👤Mirosław Siwiński mieli okazję stworzyć kolejny rok z rzędu publikację „CIT 2021. Komentarz”📖. Publikacja ta zawiera nie tylko klasyczny, prawniczy komentarz do konkretnych przepisów📑, lecz także przykłady i wzory pokazujące, jak przedsiębiorcy💼 powinni rozliczać się podatkowo. Autorzy przedstawiają również aktualne stanowisko organów podatkowych🏛, omawiają orzecznictwo sądów krajowych i Trybunału Sprawiedliwości UE. To jedyny na rynku komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych🔍, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym💡 aspekcie ich stosowania.

16.06.2021

Mirosław Siwiński

Advicero Nexia – Komentarz CIT 2021

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią materiału przygotowanego przez 👤Mirosława Siwińskiego – Partnera w Advicero Nexia na temat SLIM VAT💡 W pierwszych dwóch częściach omawiamy objaśnienia ministerialne odnośnie faktur korygujących📑 in minus. Pojawią się tu klasyfikacje i definicje pojęć używanych w przepisach, jak choćby spełnienie warunków korekty🔍, w ujęciu tak sprzedawcy, jak i nabywcy. Szczególną uwagę zwrócimy na kontrowersje wynikające z wykładni fiskusa.